פתרונות חימום ופתרונות קירור למכירה – פתרונות מיזוג מומלצים לאירוע שלך

בימינו יש מזגן בכל בית בישראל.

המזגן מחמם את הבית בחורף ומקרר אותו בקיץ.

יש הנוהגים להפעיל את המזגן ללא הפסקה, כדי לשמור על טמפרטורה קבועה כל הזמן ויש הנוהגים בחסכנות ומפעילים את המזגן רק כשממש קר מאוד, או חם מדי וקשה לתפקד.

כך או כך, מזגנים מספקים ברוב המקרים פתרון מקובל ונפוץ – לחימום, או לקירור של חללים סגורים והם עושים זאת ביעילות יחסית, גם אם במחיר שימוש מופרז בחשמל ועלויות גבוהות כל חודש.

אך חשוב לזכור – מזגנים אינם אמצעי המיזוג היחיד הקיים בשוק.

ישנם פתרונות חימום וקירור למכירה ולהשכרה מסוגים שונים והם מתאימים למצבים שונים ומגוונים.

לצפייה בקטלוג המלא של פתרונות חימום למכירה של מאסטר סייל לחצו כאן.

לצפייה בקטלוג המלא של פתרונות קירור למכירה של מאסטר סייל לחצו כאן.

 

באילו מצבים חשוב להכיר פתרונות חימום וקירור למכירה, שאינם מזגנים?

ישראלים רבים נהנים לשהות באוויר הפתוח – אם מדובר על טיולים ואירועים בחיק הטבע, שהיה ומשחק עם הילדים במרפסת, או בחצר הבית וכמובן באירוח של אירוע משפחתי, או מפגש עם חברים – העיקר לשבת מול הנוף וליהנות באוויר הפתוח.

עם כל הכבוד להנאה הגדולה המתקבלת מאירוח, או השתתפות באירוע באוויר הפתוח – מה קורה כששוהים לאורך זמן בשטח פתוח, בסביבה חשופה למזג האוויר?

בין אם מדובר בסביבת עבודה, שאינה משרדית, או שאינה נמצאת בחלל סגור, קטן וממוזג, או בבילוי באירוע המתקיים תחת כיפת השמיים, או שהות באולם גדול עם תקרה גבוהה – גם במקרים האלה, רצוי לחשוב על פתרונות, שיהפכו את השהות בחוץ לנעימה – ביניהם פתרונות חימום וקירור למכירה, שיאפשרו לכולם ליהנות מבילוי תחת כיפת השמים, מבלי לדאוג שחם, או קר מדי.

 

אילו פתרונות חימום וקירור למכירה יש בנמצא?

כדי שתוכלו להמשיך ליהנות מישיבה באוויר הפתוח – גם בחודשי החורף הקרים, או בחודשי הקיץ החמים והלחים של ישראל, יש לא מעט פתרונות חימום וקירור למכירה, במגוון גדול של עיצובים, הספקים וגדלים, מכשירים הפועלים על חשמל, או על גז, סולר ונפט – שיכולים להפוך את השהות שלכם בחוץ לנעימה ומהנה –
בכל עונה שתבחרו.

תפקידם של תנורי חימום הוא כמובן לחמם, אך אפשר למצוא בימינו פתרונות חימום חדשניים, שלא היו בנמצא לפני כמה שנים והם מאפשרים שהות נעימה תחת
כיפת השמיים גם בחודשי החורף הקרים.

אפשר למצוא פתרונות חימום ומערכות הסקה, העושים שימוש בגז, סולר, או חשמל ואפשר גם להשתמש בתנורי עץ, שחומר הבעירה שלהם מתכלה לאט ושומר על חום גבוה לאורך זמן.

 

מתוך מגוון גדול של פתרונות חימום למכירה, תוכלו למצוא:

 • תנורי חימום אינפרה אדום – תנורי אינפרה הם מנגנון של מקור חימום מרוכז וישיר, הפועל באמצעות קרינה ויכול לחמם גם אובייקט מרוחק.

 

 • מכשירי חימום העובדים על גז – כמו פטריות חימום להשכרה יספקו מענה (ודאי הבחנתם כי ברוב בתי הקפה בישראל בחודשי החורף יש פטריות חימום, כדי שהאורחים יוכלו לשבת בחוץ). לרוב פתרונות החימום אינם תופסים שטח רב ולכן אלו פתרונות יעילים וזולים יחסית.

 

 • מזגנים ניידים – מזגנים לכל דבר, שאינם חייבים להיות מקובעים לקיר כדי לפעול. אפשר לקחת אותם לכל מקום ואפילו להפעיל אותם בזמן נסיעה ברכב.

 

 • חימום תת רצפתי- הוא מערכת לחימום הבית המבוצעת על ידי מערך של צינורות מים חמים או גופי חימום חשמליים, המונחים מתחת לריצוף.

 

 • תנורי עץ – ידוע גם בשם קמין. מדובר על מכשיר, העשוי בדרך כלל מברזל כבד ומעוצב, המוצב במיקום מרכי בחלל הבית ומחמם ביעילות את הבית כולו.
  החימום פועל לאט וביעילות מפני שנהוג לעשות שימוש בעצים שיש להם בעירה איטית, המייצרת טמפרטורות גבוהות במיוחד.

 

בין פתרונות הקירור המגוונים למכירה שתוכלו למצוא, קיימים:

 • צ'ילרים – מתאימים בעיקר ללקוחות עסקיים ותעשייתיים, הצ'ילרים מציעים פתרון מצויין כאשר צריכים לקרר שטח גדול. אפשר להתקין אותם בתוך קירות של משרדים, סדנאות ומפעלים כך שהלכה למעשה – לא רואים דבר למרות שמשיגים את התוצאה, קירור אפקטיבי ועוצמתי.

 

 • מאווררים תעשייתיים- מאווררים רבי עוצמה, המספקים משב רוח חזק, או מכוון לפי העדפה אישית ונמצאים בשימוש בענפים שונים של תעשייה וחקלאות – כשיש צורך לאוורר סביבה רוויה בכימיקלים, או אזור פתוח, שזקוק לאוורור – כמו לולים ורפתות למשל, אך מאווררים תעשייתיים נמצאים בשימוש רחב גם בגני אירועים ובתי קפה עם חצר פתוחה ומאפשרים לאורחים לשבת בחוץ ולהנות מהבילוי למרות חום הקיץ.

 

 • מצננים ניידים – מכשירי קירור המשלבים שימוש במים ומשב רוח כדי לקרר את החלל הפתוח, או הסגור.

 

 • מזגנים ניידים – מזגנים שאפשר להשתמש בהם בכל מקום שבו יש צורך במיזוג נקודתי. משמשים בעיקר לקירור, אך יש גם מזגנים ניידים עם אופציה לחימום.

 

למי מתאים השימוש בפתרונות חימום או קירור למכירה?

פתרונות חימום וקירור למכירה בישראל, מתאימים לכל אחד.

בין אם אתם מארגנים אירוע וחשוב לכם שהאורחים ירגישו בנוח וירצו להישאר כמה שיותר זמן, בעלים של מפעל גדול, או חווה חקלאית גדולה, או אם אתם בעלים של בית קפה עם חצר חיצונית וחשוב לכם שהלקוחות ימשיכו לנהור אליכם גם בחודשי החורף הקרים, או בחודשי הקיץ החמים.

פתרונות קירור וחימום ניידים, יכולים לתת לכם מענה מושלם, בין אם תחליטו להשתמש בהם בחלל סגור, או בחלל פתוח ויגדילו במידה רבה את מספר האורחים, או הלקוחות, שישמחו להגיע אליכם.

 

1.בתי קפה עם חצר חיצונית, או מרפסת

2.גני אירועים

3.דירות ובתים פרטיים

4.מוסדות חינוך

5.בתים פרטיים עם מרפסת, או חצר

6.הפקות אירועים בטבע

7.לולים ורפתות

8.מפעלים גדולים

9.אולמות כנסים

 

איך תבחרו פתרונות חימום וקירור למכירה המתאימים ביותר?

פתרונות חימום וקירור יוכלו לחסוך כספים בארגון של אירועים, ישנם מספר דברים חשובים שצריך לדעת לפני תחילת ההכנות: כמה אורחים יגיעו לאירוע שלכם,
איפה תרצו לעשות אותו ואילו דברים מיוחדים תרצו בו כמו אופציות של חימום וקירור.

 

הסוגים השונים של אמצעי החימום והקירור, נחלקים לשני סוגים עיקריים, שחשוב להבחין ביניהם:

1. מיזוג נקודתי – אמצעי חימום, או קירור המשפיע רק על מי שנמצא לידו ומתאים בעיקר לחללים גדולים מאוד, עם מעט אנשים, או לחללים פתוחים.

לדוגמה: תנורי אינפרה אדום, פטריות גז, או מזגנים ניידים ומאווררים ניידים.

2. מיזוג אזורי – אמצעי חימום, או קירור, שמיועד למזג חלל שלם ואת כל האוויר שבתוכו, כדי שהנוכחים בחלל יכנסו לסביבה ממוזגת ולא יצטרכו להישאר צמודים לנקודה מסוימת כדי להרגיש את המיזוג.
לדוגמא: מזגן רגיל, מפזר חום תעשייתי, תותח חום על סולר וכן הלאה.

 

לפני בחירה של אמצעי המיזוג, יש לבדוק את הדברים הבאים:

 • ניצול יעיל ואיטי של מקור האנרגיה – מזגן למשל, הוא דוגמה טובה לאמצעי מיזוג, שממזג חללים גדולים ביעילות, אך במקרים רבים לא מנצל ביעילות את האנרגיה ולכן נחשב לזולל חשמל.
 • תנור עצים לעומתו, מתאפיין בבעירה איטית, המפיקה חום גבוה ולכן נחשב לאמצעי חימום שמנצל את האנרגיה בצואה איטית ויעילה.
 • גודל המרחב המיועד לחימום, או קירור – ככל שהחלל גדול יותר, כך צריך להשקיע יותר אנרגיה בחימום, או בקירור שלו. אם מדובר בשטח פתוח, הרי שלא ניתן לחמם את החלל עצמו, אלא להפעיל פתרונות נקודתיים, שיהיו מכוונים בצורה ישירה אל האורחים.

בנוסף, בחלל סגור עם תקרה גבוהה למשל, אם נרצה להפעיל חימום, יש לקחת בחשבון שחום עולה למעלה ולכן עלול החלל להתחמם לאט מאוד ולהישאר קריר בחלקו התחתון, כך שהאורחים לא ירגישו את החימום – אלא אם יופעל חימום נקודתי.

 • מספר האנשים הנמצאים במרחב – מספר גדול של אנשים בתוך חלל סגור, מייצרים חום הנובע מגופם ולכן במקרים כאלה חשוב לאפשר אוורור הולם, גם אם משתמשים בפתרון חימום בחורף, אך בקיץ חשוב לתת פתרונות קירור, שגם יאווררו וגם יקררו את החלל כולו. אם מדובר במספר קטן של אנשים בחלל גדול – גם אם מדובר בחלל סגור, עדיף להפעיל מיזוג נקודתי, מפני שמיזוג החלל כולו עשוי להיות לא יעיל ולגרום להוצאות גדולות ומיותרות.
 • האם המרחב פתוח, או סגור – למרחבים פתוחים למשל, עדיף לתת פתרונות מיזוג נקודתיים, כמו פטריות חימום, או מזגנים ניידים, מפני שאין טעם להשקיע בחימום,
  או קירור של החלל הפתוח, אלא ביצירת נקודה ממוזגת, מול האדם השוהה בחלל לצורך בילוי, או עבודה.
 • דוגמה מצוינת היא פטריות החימום הנהוגות בשימוש בבתי קפה וגני אירועים, שיש להם גם איכות עיצובית משמעותית, או למשל מזגן נייד, שאפשר למצוא אצל שומרים ומאבטחים בכניסות לקניונים, או לבתי ספר.
 • אם המיזוג דרוש לחלל סגור, עדיף לתת פתרונות מיזוג, המחממים את החלל בצורה רחבה – למשל מזגנים רגילים, תנור חימום על סולר, או על עץ ועוד.
 • תקציב – לאחר שתערכו השוואת מחירים ותבחנו את המחירים של אמצעי המיזוג השונים לגופם, חשוב שתקדישו מחשבה גם ליכולת ניצול האנרגיה שלהם.
 • ככל שהמכשיר צורך יותר חשמל, או עץ, או סולר, או גז – כך הוא יעלה לכם יותר כסף בטווח הארוך ולכן חשוב לקחת בחשבון גם את הפקטור הזה.

שימו לב גם לאיכות המוצר עצמו – מוצר איכותי, יהיה בדרך כלל יקר יותר, אך כידוע – מוצר זול, עלול להתקלקל במהירות ולשרת אתכם לזמן קצר ביותר ולכן יעלה
לכם יותר בהתייחס לטווח הארוך.

בחינה של המפרט הטכני של המכשיר, למשל: ערכי ה-BTU במזגנים, מציינים את היכולת של המזגן למזג חללים בגדלים שונים וחשוב לבחור מזגן שמתאים לגודל החלל הרלוונטי.

ככל שהמזגן יפעל ביעילות רבה יותר, הוא יחסוך לכם בהוצאות החשמל במידה רבה מאוד ולכן מומלץ לבחור מזגן איכותי ואמין – גם אם הוא יקר יותר ממזגנים אחרים, כדי לחסוך בטווח הארוך בעלויות האנרגיה וגם בזיהום הסביבה.

 • התייעצות עם אנשי מקצוע וקבלת המלצות ממכרים:
 • אופי הפעילות, או הארוע, שעבורו קונים את המכשירים – למשל במועדון ריקודים, עדיף להשתמש בחימום מרחבי, מפני שחימום נקודתי עלול להוות מפגע בטיחותי וגם מפני שאנשים רוקדים זזים בלי הפסקה ולכן חשוב למזג את החלל בו הם שוהים.
 • פרק הזמן הרצוף שדרוש בו פתרון לחימום, או קירור החלל (למשל – האם מדובר בשהות של זמן קצר יחסית באירוע, או בשימוש ארוך של שעות רצופות).

 

 • אספקת מקור אנרגיה – כל אמצעי מיזוג זקוק למקור אנרגיה, בין אם מדובר בחשמל, או גז, או סולר וכן הלאה. חשוב לבדוק שאמצעי המיזוג שבחרתם, זקוק לאנרגיה שאתם יכולים לספק לו בקלות.

 

 • למשל – חלק מהמכשירים החשמליים, זקוקים לחיבור חשמל תלת פאזי, שלא נמצא בכל מקום ויש לדאוג לכך מבעוד מועד – במיוחד לצורך המכשיר שרכשתם.

 

 • הדבר נכון גם לגבי תנור עצים – האם יש בקרבת מקום ספק של עצים להסקה, שאפשר לסמוך עליו ושהמחירים שלו סבירים והוגנים? נכון הדבר גם לגבי שימוש בסולר, גז, או נפט. קחו בחשבון את המחירים של מקור האנרגיה הדרוש וגם את הזמינות שלהם ואת האמינות וההוגנות של הספק.

 

לסיכום

פתרונות חימום וקירור הם מגוונים ורבים ואפשר למצוא בישראל פתרון לכל אחד, בכל תקציב ולכל צורך. חשוב להיצמד לכמה כללים פשוטים כדי לוודא שאתם
בוחרים את המענה המתאים לצרכים שלכם ואתם מסודרים.

אהבתם? שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
מה היה לנו בעמוד זה?
שירותים נוספים בעיר מגוריכם
שירותים נוספים בערים נוספות
רוצים לקבל הצעה משתלמת במחיר הזול במדינה ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן